Sie 5, 2013

Napisaneprzezwnieruchomości | 0 Komentarzy

Kupić czy wynająć

Kupić czy wynająć

Wiele osób staje przed dylematem – czy powinniśmy kupić, czy wynająć mieszkanie? Zakładając, że bardzo podoba nam się w województwie pomorskim i chcemy zostać tam już na stałe, to na początku powinniśmy mieszkanie wynająć, zobaczyć, jak rzeczywiście się tam żyje. Później można wziąć kredyt i kupić mieszkanie.
Kupno nieruchomości w takim regionie jak województwo pomorskie ma tę zaletę, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je wynająć choćby w okresie wakacyjnym. Jeżeli zatem okaże się, że z powodu pracy musisz przenieść się do innej miejscowości – to Twoje mieszkanie na przykład w Ustce może samo na siebie zarabiać, jeżeli będziesz je wynajmowac turystom.
Jeżeli jednak jesteś studentem, to nie masz pewności, czy znajdziesz zatrudnienie akurat w tym konkretnym mieście. Powinieneś się zatem wstrzymać z zakupem mieszkania – nie powinno to również być problemem, jako że studenci rzadko kiedy dysponują na tyle dobrą ilością gotówki, by cokolwiek kupić. Tak samo wygląda to w przypadku turystów – mniej zapłacisz za wynajem, nawet kilka lat pod rząd w drogim hotelu, niż za kupno mieszkania.